Žalman v sedmi obrazech

Produkce dokumentárního filmu

Film s pracovním názvem  "Žalman v sedmi obrazech" se začal natáčet 11.6.2017 v jižních Čechách. Snímek přijde do kin v dubnu 2018, v tomto roce oslaví písničkář Pavel Žalman Lohonka 50 let na pódiích. Ve filmu, jejž produkují ČT a společnost SuperGram, se objeví vedle folkařů i Václav Neckář, Daniel Landa, Marek Eben, Veronika Žilková, Aleš Brichta, Jiří Suchý, Lenka Dusilová, ale i chirurg, který písničkáře operoval. Točit se začalo v Záboří na Českobudějovicku, kde v roce 2014 padla i první klapka komedie Babovřesky 3 režiséra Zdeňka Trošky.

 

Sedm kapitol podbarví Žalmanovy hity jako Jdem zpátky do lesů nebo Všech vandráků múza. Zazní ukázky z 25 písniček, některé v aranžích pro symfonický orchestr. Natáčet se bude v Praze, jižních Čechách a na Plzeňsku, tam jednak v ammfiteátru Lochotín, kde býval festival Porta, jednak na řece Mži na Žalmanově chatě.

 

První klapka padla na návsi v Záboří, točil se příchod na pouť. Záběr zachycuje Lohonku, když byl jako dvanáctiletý s dědou na dobrovodské pouti, tam se mu tehdy líbili vysloužilí cirkusáci, kteří dávali klukům kolem krku velké hady. Žalman, jenž loni oslavil 70. narozeniny koncertem v pražské Lucerně, ztvárňuje svého dědečka, jeho vnuk malého Žalmana.

 

ZDROJ: ČTK - Celý článek zde